Ve Zlechově si zahopsal každý

Už druhý ročník závodů agility Zlechovské hopsání a Mistrovství republiky Australských honáckých psů, se uskutečnil v sobotu 5.9.2009 v areálu Kynologického klubu ve Zlechově. Pořadatelem byl Agility klub Zlechov.

Sjeli se zde psi a jejich majitelé z celé České republiky i Slovenska, aby změřili své síly v tomto stále populárnějším sportu. Agility jsou závody psů a jejich páníčků. Cílem je, aby pes co nejrychleji a nejpřesněji, pod vedením svého pána, překonal překážkový parkur, připomínající parkur koňský. Překážky jsou rozděleny do kategorií Small, Medium, Large a to podle kohoutkové výšky psa.

Soutěží se mohou zúčastnit pejsci čistokrevní i kříženci, velcí i malí, tlustí i tencí. Stejně tak i psovodem může být kdokoli – holky i kluci nejrůznějšího věku, dá se říct až do doby, kdy jim to běhá. Nejdůležitější je v tomto sportu zábava. Ale ani o rivalitu, soutěživost a touhu zvítězit zde není nouze.

Současně se závody agility se zde uskutečnilo Mistrovství republiky Australských honáckých psů. Toto málopočetné plemeno se sjelo do Zlechova z různých koutů naší země, aby si pejsci zasoutěžili, páníčci si popovídali a společně si užili pěknou sobotu. I pro všechny přítomné bylo toto setkání zajímavé, protože tolik australáků na jednom místě je stěží kde k vidění.

Počasí se po pátečním dešti naštěstí umoudřilo a až na velký vítr, ženoucí se přilehlými strništi, si všichni užili trochu posledního podzimního sluníčka.

Pro všechny milovníky kynologie to byl určitě moc příjemný víkend a na Zlechov budou rádi vzpomínat.

 
 

Ve Zlechově si zahopsal každý SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY:

Ve Zlechově si zahopsal každý VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Ve Zlechově si zahopsal každýOBRÁZEK - Ve Zlechově si zahopsal každýOBRÁZEK - Ve Zlechově si zahopsal každýOBRÁZEK - Ve Zlechově si zahopsal každýOBRÁZEK - Ve Zlechově si zahopsal každý

Ve Zlechově si zahopsal každý AUTOR:

Irena Stránská

Ve Zlechově si zahopsal každý DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Na Východní Moravě se vyrojí čerti a přiletí andělé

Na Východní Moravě se vyrojí čerti a přiletí andělé

VÝCHODNÍ MORAVA – Na Východní Moravě se vyrojí čerti a přiletí andělé. Aby ne, přichází Mikuláš. (celý článek)

Majitelé cihel jsou vypátráni!

Majitelé cihel jsou vypátráni!

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Mužům hrozí až dvouleté vězení. (celý článek)

Řidiči byli zaskočeni

Řidiči byli zaskočeni

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Kontrolou prošlo každé vozidlo. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )