Na Východní Moravě se vyrojí čerti a přiletí andělé

VÝCHODNÍ MORAVA – Na Východní Moravě se vyrojí čerti a přiletí andělé. Aby ne, přichází Mikuláš.

Většina mikulášských akcí se uskuteční ve středu 5. prosince, ale ve valašském Lidečku začíná mikulášský týden hned v pondělí 3. prosince, kdy v 16 hodin vystoupí čerti z Čertových skal a budou slavnostně zahájeny třídenní obchůzky sv. Mikuláše a čertů po obci.

Ve středu 5.12. mikulášským rejem ožije Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti, program začne v 15:00. Děti si mohou užít soutěže, koledování s moderátorem Davidem Vackem, zpívání s Pavlínou Hejcmanovou, jízdu na ponících a přijdou i andělé na chůdách. Na závěr nebe rozzáří ohňostroj.

Ve Starém Městě u Uherského Hradiště spojili Mikuláše s rozsvícením Vánočního stromu. Program začne také ve středu v 17:00.

Uherským Brodem projede Mikulášská družina také ve středu. Program pro malé i velké účastníky začne v 17:00.

V Kroměříži navštíví Mikuláš s čerty a anděly v 16:00 Dětský svět. Jeho brány se otevřou už v 13:00, kdy začne čertovská tvořivá dílnička, na 15:00 bude připraveno povídání Andílku vyprávěj.

Mikulášské odpoledne zejména pro děti je připraveno ve středu od 16 do 19 hodin v Orlovně ve Slavičíně na Zlínsku.

Ve čtvrtek 6. prosince zavítá Mikuláš se svou družinou na zámek v Uherském Ostrohu. Program začne v 17:00. Ve čtvrtek projde Mikuláš městem Hulínem. Program na náměstí se uskuteční od 17:00 do 19:00.

Tradiční Mikulášský průvod vyrazí přes obec Žlutava na Zlínsku v pátek 7. prosince v 17:30. Mikulášský jarmark bude probíhat na hřišti za sokolovnou 16.00 – 19.00 hodin, k občerstvení budou koláče, punč, svařák, guláš a jiné dobroty.

V Rusavě na Kroměřížsku je připraven 13. mikulášský jarmark na sobotu 8. prosince od 15:00 hod. u obecního úřadu. Kulturní program doplní výběr tradičního občerstvení a řemeslných výrobků.

Na sobotu 8. prosince se chystá Mikulášské poježdění, které pořádá od 10:00 do 16:00 Společnost pro obnovu Rajnochovické lesní železnice v Rajnochovicích na Kroměřížsku. Návštěvníci se mohou těšit na svezení vláčkem taženým lokomotivami BND 30 a BN 30u, na setkání s Mikulášem, čerty a andělem. Pochutnat si bude možné na grilovaných specialitách, či svařeném vínu na zahřátí.

Více nejen mikulášských akcí na www.vychodni-morava.cz

 
 

Na Východní Moravě se vyrojí čerti a přiletí andělé DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Kdo řídil octávii?

Kdo řídil octávii?

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Policisté pátrají po řidiči Škody Octavie. (celý článek)

Policisté hledají svědky

Policisté hledají svědky

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Chlapec chtěl zabránit střetu s vozidlem. (celý článek)

Předvánoční týden bude na Východní Moravě zábavný

Předvánoční týden bude na Východní Moravě zábavný

VÝCHODNÍ MORAVA – Předvánoční týden bude ve většině rodin ve znamení příprav na svátky. Kdo si najde trochu volného času, pro něj má Východní Morava zajímavé tipy. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )