Uherskohradišťská drogová scéna zásobuje uživatele i ve světě

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Vyráběli a rozesílali “fénixovy slzy“.

Uherskohradišťští kriminalisté, kteří se zabývají drogovou problematikou, realizovali minulý týden případ, na kterém pracovali od února letošního roku. Následně obvinili čtyřiačtyřice­tiletého muže a pětatřicetiletou ženu z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s psychotropními látkami a jedy. S případem, ve kterém figurovaly fénixovy slzy, se naši kriminalisté setkali poprvé.

Muž si v obci na Uherskohradišťsku pořídil dům, který chtěl se svojí přítelkyní opravit. Jenže neměli moc peněz, a proto vymysleli jak rychle přijít k penězům. Na dvorku vypěstovali rostliny konopí, které dále zpracovávali. Ze sušiny vyráběli velmi silný extrakt zvaný fénixovy slzy. Jedná se o trend poslední doby.

S ohledem na vysoké procento THC může být tento extrakt pro potencionální uživatele velmi nebezpečný! Obvinění prostřednictvím internetu zároveň kontaktovali případné odběratele. Nejednalo se ovšem jen o zájemce z Česka, ale i ze zahraničí. Zásilky se sušinou a extraktem měli velmi sofistikovaně zabalené.

Připravený materiál balili do ampulek, které opatřili několika vakuovými obaly proti případnému odhalení. Obálky, na kterých byla uvedena jako odesílatel zlínská firma, následně odesílali z různých poštovních institucí. V mnoha případech zásilka doputovala k odběrateli, avšak v některých se vrátila jako nedoručená. Povedený pár rozesílal tuto drogu např. do Austrálie, Turecka, Anglie, Finska, Koreje atd. Tímto prodejem si tak přišli na několik desítek tisíc korun.

Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili devět stříkaček s připraveným extraktem, potřebný materiál k odesílání zásilek, štítky s nadepsanou adresou odesílatele, několik krabic se sušenou marihuanou, vakuovací zařízení a další věci.

Oba se k této trestné činnosti přiznali. Nyní jim hrozí až pětileté vězení. Obvinění jsou stíháni na svobodě.

25. září 2018

 
 

Uherskohradišťská drogová scéna zásobuje uživatele i ve světě VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Uherskohradišťská drogová scéna zásobuje uživatele i ve světěOBRÁZEK - Uherskohradišťská drogová scéna zásobuje uživatele i ve světě

Uherskohradišťská drogová scéna zásobuje uživatele i ve světě DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Hudba, jídlo, plesy a lyžování – lednová Východní Morava.

Hudba, jídlo, plesy a  lyžování – lednová Východní Morava.

Přehled lednových akcí na Východní Moravě. Vyberte si mezi hudbou, jídlem, plesy či lyžováním. (celý článek)

Poznáváte tohoto muže?

Poznáváte tohoto muže?

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Policisté hledají muže, který našel peněženku. (celý článek)

Srazili srnu

Srazili srnu

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Dva řidiči srazili jednu srnu. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )