Dopěstovali

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Kriminalisté zajistili pěstírnu konopí.

Podařený úlovek zajistili v uplynulých týdnech uherskohradišťští kriminalisté. V rodinném domě na Uherskohradišťsku odhalili profesionální pěstírnu konopí i s bohatou sklizní.

Kriminalisté na případu pracovali několik týdnů. Vyslýchali svědky, ale také podezřelé osoby, které by mohly mít s nelegálním zahradnictvím spojitost. Ve finále obvinili dva muže z nedovoleného pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku.

Za hranici zákona se nejprve vydal dvaatřicetiletý muž. Pro své “podnikání“ si v minulém roce pronajal rodinný dům na Uherskohradišťsku. Dvě místnosti uzpůsobil k pěstování a sušení konopí. Sestavil indoor pěstírnu, k čemuž použil poměrně nákladné a sofistikované vybavení. Výsledný produkt poté zpracovával pro svou potřebu, ale také ji distribuoval dalším osobám. Letos si jako partnera v podnikání vybral čtyřiadvacetiletého muže, se kterým pěstírnu ještě vylepšili.

Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili celou pěstírnu s několika květináči a rostlinami, sušené konopí, ale také potřebný materiál k zahradničení např. hnojiva, substráty, elektrické předřadníky, časovače, elektrické výbojky se stínidly, vlhkoměry, ventilační potrubí, vzduchotechniku a další. Kromě toho muži pěstovali i další rostliny na zahradě rodinného domu, které byly určeny ke stejnému účelu. Muži již dříve provedli několik sklizní. Kriminalisté u nich zajistili více než kilogram sušené hmoty, dále několik desítek rostlin ve fázi sušení a několik desítek rostlin v různých fázích růstu.

Starší z obviněných byl v minulosti již opakovaně soudně trestán pro majetkovou trestnou činnost. Oběma nyní hrozí až desetileté vězení. Muži jsou stíháni na svobodě.

20. srpna 2018

 
 

Dopěstovali VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - DopěstovaliOBRÁZEK - DopěstovaliOBRÁZEK - DopěstovaliOBRÁZEK - DopěstovaliOBRÁZEK - Dopěstovali

Dopěstovali DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Majitelé cihel jsou vypátráni!

Majitelé cihel jsou vypátráni!

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Mužům hrozí až dvouleté vězení. (celý článek)

Předvánoční týden bude na Východní Moravě zábavný

Předvánoční týden bude na Východní Moravě zábavný

VÝCHODNÍ MORAVA – Předvánoční týden bude ve většině rodin ve znamení příprav na svátky. Kdo si najde trochu volného času, pro něj má Východní Morava zajímavé tipy. (celý článek)

Nehoda zablokovala hlavní silniční tah

Nehoda zablokovala hlavní silniční tah

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Silnice I/50 byla tři hodiny uzavřena. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )