Dožínky, Trnkobraní, Templářské slavnosti – na Východní Moravě

VÝCHODNÍ MORAVA – Srpnové dny na Východní Moravě jsou plné zajímavých akcí. Vyberete si tu svou?

Ve středu 15. srpna se v Zimním sále Stojanova gymnázia ve Velehradě u Uherského Hradiště bude hrát divadlo Kouzelná kulička, aneb jak Vojta k šikovnosti přišel. Začne v 14:00.

Ve čtvrtek 16. srpna vystoupí od 19:00 ve Vsetíně folková skupina Kaya. Více k programu Vsetínského kulturního léta na www.vychodni-morava.cz/akce/128711/

Krajská knihovna Františka Bartoše Zlín zve ve čtvrtek na všechny děti Na prázdniny tatrovkou – po stopách zlínských cestovatelů Hanzelky a Zikmunda. Jedná se o hravé odpoledne v knihovně, které se uskuteční od 14:00 do 17:00.

V pátek 17. a v sobotu 18. srpna proběhne už 51. ročník Vizovického Trnkobraní. Hudební festival bude možné navštívit opět v areálu tamní likérky. Více k programu na www.vychodni-morava.cz/akce/127849/.

Již po dvanácté se uskuteční v Kroměříži jedna z nejstarších domácích tradic oslavujících úrodu – Dožínky Zlínského kraje. V pátek 17. srpna je zahájí Dožínkový jarmark, sobota 18. srpna bude patřit malebnému Dožínkovému průvodu městem. Více na www.vychodni-morava.cz/akce/128435/.

Masarykovo náměstí Uherské Hradiště ožije v sobotu 18. srpna od 8:00 výstavou historických vozidel a motocyklů s doprovodným programem.

Milovníci barokní hudby se sejdou v sobotu 18. srpna v bazilice na Svatém Hostýně. Od 19 hodin zde zazní Alexandrova slavnost od G. F. Händela. http://www.vychodni-morava.cz/akce/128620

Zámek Vsetín zve v sobotu na tradiční Templářské slavnosti. Na velké i malé návštěvníky čeká od 14:00 do 18:00 středověká hudba, řemeslnický jarmark a mnoho další zábavy.

V Amfiteátru v zámeckém parku ve Valašském Meziříčí vystoupí v sobotu Helena Vondráčková. Koncert začne v 19:00.

V neděli 19. srpna od 10 do 17 hodin proběhnou Dožínky ve Skanzenu Rochus v Uherském Hradišti s bohatým programem, součástí dožínkové neděle je poutní průvod ke kapli sv. Rocha, který vychází v 10:30 z Jarošova.

V neděli 19. srpna se uskuteční Dětská prohlídka hradu Malenovice ve Zlíně, která začne v 9:00. Na prohlídku je nutná rezervace. Provést ji lze na tel.: 577 103 379 či e-mailu: kastelan.malenovice@seznam.cz.

Nabídka dalších akcí je na www.vychodni-morava.cz.

 
 

Dožínky, Trnkobraní, Templářské slavnosti – na Východní Moravě VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Dožínky, Trnkobraní, Templářské slavnosti – na Východní Moravě

Dožínky, Trnkobraní, Templářské slavnosti – na Východní Moravě DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Srazili srnu

Srazili srnu

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Dva řidiči srazili jednu srnu. (celý článek)

Střet dvou vozidel zablokoval silnici

Střet dvou vozidel zablokoval silnici

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Nehoda si vyžádala čtyři zraněné. (celý článek)

Kdo řídil octávii?

Kdo řídil octávii?

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Policisté pátrají po řidiči Škody Octavie. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )