Rodinné hradohraní, Karel Kryl, Bon Voyage – na Východní Moravě

VÝCHODNÍ MORAVA – Letní, prázdninová Východní Morava nabízí plno zážitků a nevšedních setkání.

Až do pátku 27. července je k vidění v Galerii Kabinet T. ve Zlíně výstava Ester Geislerové a Milana Mazúra s názvem Tekutá mateřská láska. Prostřednictvím specifické videoinstalace pracují oba umělci s filmovými nuancemi a různými formami narušování pohyblivého obrazu. K návštěvě je nutná telefonická domluva, více na www.kabinett.cz.

Ve středu 25. července rozezní Hvězdárnu Uherský Brod písně Karla Kryla v podání jeho bratra Jana. Koncert začne v 20:00, v případě deště se akce uskuteční v Domu kultury.

Kurátor a správce Cyril Měsíc představí ve středu arcibiskupskou zámeckou knihovnu v Kroměříži a její vývoj v průběhu staletí. Začátek je v 17:00, rezervaci míst je možné provést na: E: machackova@muo.cz, T: 573 331 765.

V pátek 27. července bude od 16 hodin patřit Sportovní areál Rybníček ve Starém Městě u Uherského Hradiště akci Rodinné hradohraní. Návštěvníci se mohou těšit na vodní radovánky, kyblíčky a lopatky s sebou.

Lázně Leopoldov Buchlovice na Uherskohradišťsku zvou v pátek na Country večer, začne v 19:00. V sobotu 28. července ožije zámek ve Zlíně Svatoanenskou slavností baronky Hauptové. Po více než sto letech obnovená tradice bude opět jednodenním festivalem hudby a mluveného slova. Po celou dobu slavnosti budou také otevřeny všechny zámecké výstavy a expozice. Návštěvníky čekají jednotlivé koncerty i divadelní představení.

V Tlumačově na Zlínsku pořádají v sobotu od 13:00 pivní slavnosti. Jejich součástí bude i 2. ročník setkání heligonkářů.

Café Klášter Napajedla pořádá v sobotu od 16:00 Bon Voyage aneb Francouzskou party. Těšit se lze na mini degustaci rumů včetně několika francouzských. Pro milovníky dobrého jídla a pití bude připravena nabídka francouzských vín, fondue a klasiky francouzských moučníků – palačinky – Crêpes Suzette.

Ve Vsetíně pořádají v sobotu v Hexagon clubu Stoupa Cup OpenAir Afterpárty. Začátek akce v 17:00. Neděle 29. července bude posledním dnem, kdy bude možné si prohlédnout v hale Vincentka v Luhačovicích výstavu fotografií Muž tří tváří. Věnována je Vilému Veverkovi, hobojistovi, fotografu a horolezci.

Od 1. do 5. srpna se můžete těšit na výstavu Zahrada Věžky Léto 2018. Ve Věžkách u Kroměříže bude v tradičním areálu místního zámeckého parku možnost nejen obdivovat a nakupovat rostliny, zahrádkářské potřeby, ale také se denně bavit pestrým programem, v němž nescházejí mj. vystoupení známých dechových hudeb či koncert Standy Hložka a Hallo Bandu.

 
 

Rodinné hradohraní, Karel Kryl, Bon Voyage – na Východní Moravě DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Jablečný mošt a moučníky provoní Hostětín - Jablečná slavnost již posedmnácté

Jablečný mošt a moučníky provoní Hostětín - Jablečná slavnost již posedmnácté

Vůně jablečných moučníků, chuť čerstvého jablečného moštu, hudba, ukázky řemesel, hry pro děti, divadlo a především pohoda a dobrá nálada - to vás čeká v Hostětíně v neděli 23. září 2018. Jablka všemi smysly - čichem, chutí, zrakem i hmatem - a ve všech podobách - sušená, tekutá, pečená i právě utržená ze stromu, čekají na vaši návštěvu. (celý článek)

Uherskohradišťská drogová scéna zásobuje uživatele i ve světě

Uherskohradišťská drogová scéna zásobuje uživatele i ve světě

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Vyráběli a rozesílali “fénixovy slzy“. (celý článek)

Zatmění měsíce i představení budoucího krále – na Východní Moravě

Zatmění měsíce i představení budoucího krále – na Východní Moravě

VÝCHODNÍ MORAVA – Závěr ledna bude patřit přírodním úkazům, vlčnovskému králi, gastronomii i posledním příležitostem vidět dvě zajímavé výstavy. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )