Východní Morava zve na festival vína, Příběhy stromů či sraz vousáčů

VÝCHODNÍ MORAVA – Blíží se léto, a tak nabídka akcí, zejména pod širou oblohou, je na Východní Moravě opravdu pestrá.

Od pondělí 4. do čtvrtka 7. června se uskuteční ve Zlíně už 8. ročník Zlínského jara, festivalu demokracie a občanské společnosti. Více k programu na www.vychodni-morava.cz/…zlinske-jaro.

Ve středu 6. června se bude v Kroměříži bubnovat rock. Pozdně odpolední setkání nejen pro rockery začne v 17:00 na nádvoří radnice. Týž den večer v 19 hodin proběhne v Květné zahradě v Kroměříži vernisáž výstavy Příběhy stromů. Výstava pak bude k vidění v palmovém skleníku od 7. do 30. června.

Od čtvrtka 7. do soboty 9. června bude patřit Jezuitská kolej v Uherském Hradišti výstavě kaktusů. Probíhat bude v uvedené dny od 8:00 do 18:00, vstup bude zdarma.

V pátek 8. června se bude na stadionu Hanácké Slavie Kroměříž kopat do fotbalového míče pro Terezku. V benefici proti sobě nastoupí zástupci Kroměříže a tým Real Top Praha. Začátek je v 17:00.

Archeologická lokalita Výšina sv. Metoděje v Uherském Hradišti bude v pátek 8. června od 16:30 věnována Noci s Metodějem. Město si připomene období 15. století a události, které předcházely udělení nového znaku městu. Připraven je rytířský turnaj, ochutnávka středověké kuchyně, hudební vystoupení a komponovaný pořad o česko-uherských válkách a znakové listině. Akce vyvrcholí koncertem Vlasty Redla a jeho kapely, který začne ve 20:30. Vstup volný.

V sobotu 9. června bude celodenním programem na Velkém náměstí v Kroměříži oficiálně zahájena hlavní turistická sezona tohoto města s památkami UNESCO. Program začíná v 9:00, poběží se Vybarvený běh, uskuteční se koncerty, připraveno bude občerstvení.

Hudební altánek Rožnov pod Radhoštěm bude v sobotu místem ochutnávání vína. Třetí ročník festivalu začne v 11:00.

Zašívárna U Osla ve Starém Městě u Uherského Hradiště bude v sobotu 9. června místem Srazu vousáčů. Program od 14:00 nabídne například ukázky boje s nožem, živou hudbu nebo soutěže pro děti.

Uherský Brod bude od pátku 8. 6.- do neděle 10.6. žít pestrými Bílokarpatskými slavnostmi. Na šesti místech ve městě se postupně uskuteční Bílokarpatská noc, Brodský jarmark a pestrý program s názvem U nás doma. O dobrou náladu se postarají tuzemské a zahraniční kapely a soubory různých žánrů, mimo jiné ze Slovenska, Kypru a Mexika. Součástí programu bude 10. června i Dřevorubecká show, uskuteční se od 10:30 na sokolském stadionu.

Více akcí na www.vychodni-morava.cz.

 
Reklama
 

Východní Morava zve na festival vína, Příběhy stromů či sraz vousáčů DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Pozvánka na víken 13.-15.dubna 2018

Pozvánka na víken 13.-15.dubna 2018

Na tento víkend jsme pro Vás vybrali 2 akce v okolí Uherského Hradiště. Jedna akce Vám zpříjemní sobotní den, ve kterém se můžete v historii vrátit do času zbraní a ještě si k tomu pochutnat na výborném guláši. A druhou pozvánku jsme věnovali Slováckému divadlu, které Vás svou novinku určitě pobaví. (celý článek)

Pozvánka na víkend 27. 4 - 27. 4. 2018

Pozvánka na víkend 27. 4 - 27. 4. 2018

Tento víkend máte jedinečnou možnost zavítat na Jarní slavnosti, putování za tajemným hradem nebo na Den Země ve Starém Městě. (celý článek)

Ukradl i zámky

Ukradl i zámky

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Pachateli hrozí až dvouleté vězení (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )