Nauč se říkat drogám ne!

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Žákům přednášel vedoucí katedry kriminologie.

Územní odbor v Uherském Hradišti navštívil vedoucí katedry kriminologie Policejní akademie ČR a stálý člen Protidrogové komise hl. města Prahy – PaedDr. Petr Přecechtěl. Jeho dvoudenní návštěva nebyla náhodná. V souvislosti s drogovou problematikou u dětí, která se v posledních dnech na Uherskohradišťsku řešila, besedoval ve středu dopoledne 2. května s žáky z vybrané základní školy na téma „Nauč se říkat drogám ne!“

Následně pan doktor Přecechtěl uskutečnil i seminář „Drogová problematika optikou pedagogického pracovníka“ určený pro ty, kteří jsou s dětmi v úzkém kontaktu a pracují s nimi – pedagogové, pracovníci z oddělení sociálně právní ochrany dětí, probačně mediační služby, ale i z dětských domovů. Téměř čtyřhodinového semináře se zúčastnilo více než třicet posluchačů, kterým byly poskytnuty informace z drogové scény, nejnovější legislativa, trendy, doporučení a další cenné rady.

„Jedná se o projekt, který jsme realizovali poprvé. Chceme, aby policie nebyla vnímána jen jako represivní složka, ale i složka preventivní. V reakci na předchozí případ a s ohledem na závažnost tohoto nežádoucího jevu registrovaného u dnešní mladé generace jsme přistoupili k aktivnějšímu působení – následné péči a osvětě jak u pachatelů této trestné činnosti a potenciálních „odběratelů drog“ na půdě školských zařízení, tak u pedagogů, pracovníků oddělení sociálně právní ochrany dětí a dalších“ řekl vedoucí územního odboru Uherské Hradiště plk. JUDr. Bronislav Šabršula, LL.M.

Čtvrteční dopoledne přednášející věnoval našim policistům. Semináře „Aktuální problémy drogové kriminality“ se zúčastnili policisté z jednotlivých územních odborů PČR ve Zlínském kraji.

14. května 2018

 
Reklama
 

Nauč se říkat drogám ne! VŠECHNY OBRÁZKY:

OBRÁZEK - Nauč se říkat drogám ne!

Nauč se říkat drogám ne! DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Jak správně postupovat?

Jak správně postupovat?

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Některé úřady matou žadatele. (celý článek)

Plesy na Východní Moravě – i s Lucií Borhyovou

Plesy na Východní Moravě – i s Lucií Borhyovou

VÝCHODNÍ MORAVA – Kdo má rád plesy a kultivovanou zábavu, může si v pátek 2. a v sobotu 3. března na Východní Moravě vybírat z bohaté nabídky. (celý článek)

Nehoda zablokovala silnici I/55

Nehoda zablokovala silnici I/55

ZLÍNSKO: Vyžádala si dvě těžká zranění. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )