Jízda králů, otrokářství i středověk – na Východní Moravě

VÝCHODNÍ MORAVA – Květnová Východní Morava baví a nabízí mnoho možností, jak strávit volný čas. Ve středu 16. května se bude v krajské knihovně ve Zlíně diskutovat na téma Zahradní umění první republiky. Začne se v 17:00 v 2. podlaží budovy 15, sál A.

Ve čtvrtek 17. května bude možné shlédnout v Archeoskanzenu Modrá u Uherského Hradiště výstavu věnovanou tématu Otrokářství a obchod na Velké Moravě.

Masarykova veřejná knihovna Vsetín zve ve čtvrtek na Dom Pérignon s Belmondem, tedy seznámení s francouzskou literaturou. Začátek je v 15:30.

Na pátek 18. května připadá Mezinárodní den muzeí a galerií. Proto třeba vstup do Muzea jihovýchodní Moravy a Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně bude zdarma a to v čase od 10:00 do 18:00.

Kunovice na Slovácku zažijí od pátku 18. do neděle 20. května slavnou Jízdu králů. Ta je jedinečná též Formanskou jízdou, ve které je možné vidět až 80 koňských zápřahů.

V Městské knihovně v Bystřici pod Hostýnem se v pátek uskuteční beseda Mistři v autostopu Praha – Oděsa – Praha. Praha. Jaké to je být těmi nejlepšími z České republiky prozradí od 18:00 Tomáš Čech a Lenka Doležalová.

V sobotu 19. května se v Tlumačově na Zlínsku pojede 4. ročník Moped rallye, soutěže malých motocyklů. Začátek je v 8:00.

V Záhorovicích na Uherskohradišťsku se v sobotu uskuteční soutěž ve vaření gulášů. Program začne v 13:30 na hřišti, vyhrávat budou harmonikáři, od 18:00 zahraje Profil Rock.

Zámek Lešná u Valašského Meziříčí zve v sobotu na Květinovou slavnost. Zábavný program začne v 13:00 a potrvá do 18:00.

V neděli 20. května ožije Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti koncertem Carmina Burana. Více než sto zpěváků a padesát hudebníků vytvoří na místě, kde před 760 lety založil Přemysl Otakar II. město, atmosféru středověkého večera. Tu umocní i ohňové efekty skupiny historického šermu Memento Mori. Začátek je v 20:45.

Další akce naleznete na www.vychodni-morava.cz.

 
Reklama
 

Jízda králů, otrokářství i středověk – na Východní Moravě DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Skanzen v Modré otevírá další atrakci

Skanzen v Modré otevírá další atrakci

Modrá – Prvního března bylo v Modré u Velehradu v areálu Skanzen otevřeno pro veřejnost největší terárium na Moravě. Leží v těsné blízkosti populárního Archeoskanzenu z doby Velké Moravy a nabízí mnoho zajímavého. (celý článek)

Plesy na Východní Moravě – i s Lucií Borhyovou

Plesy na Východní Moravě – i s Lucií Borhyovou

VÝCHODNÍ MORAVA – Kdo má rád plesy a kultivovanou zábavu, může si v pátek 2. a v sobotu 3. března na Východní Moravě vybírat z bohaté nabídky. (celý článek)

Pozvánka na víkend 9.-11.března 2018

Pozvánka na víkend 9.-11.března 2018

Jelikož je jaro za dveřmi, věnovali jsme pozvánku pro nadcházející víkend 9. – 11. 3. 2018 zejména tématu, o pročištění organismu, seznámení se s bylinkami a péči o tělo. Dovolujeme si Vás pozvat na následující vzdělávací semináře. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )