Východní Morava: prvomájové oslavy, šanson ve Zvonici, dračí lodě

VÝCHODNÍ MORAVA – Květen začne tradičním Svátkem práce, který je dnem volna. Na Východní Moravě se ponese ve znamení mnoha prvomájových akcí. Pestré budou i další dny.

Symbolické zahájení cykloturistické sezony již po třinácté proběhne v sobotu 28. dubna v Uherském Hradišti. Zahájení oblíbené akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska je připraveno na Masarykovo náměstí od 9.15. Hodinu před tím se bude možné registrovat. Vyrazit na putování krajem vína můžete na kole, koloběžce či pěšky.

V úterý 1. máje se otevřou v 10:00 brány pivovaru v Jarošově u Uherského Hradiště. Připravena bude exkurze s výkladem, pivní a vědomostní soutěže, líbání pod třešní, zahraje skupina Sory, k ochutnání budou vepřové pochoutky na grilu.

Uherský Brod zažije prvomájové oslavy. Bohatý program začne v 14:00, více na www.vychodni-morava.cz/akce/126683/.

Oslavy 1. máje se tradičně a v duchu tradic chystají ve Zlíně, centrem bude náměstí Míru. Od 9:00 do 19:00 se lze těšit na bohatý kulturní program, atrakce, soutěže a dárečky pro děti. Více na www.1majvezline.cz. Prvomájové oslavy se chystají i v Baťově vile.

Ve středu 2. a ve čtvrtek 3. května se ve Zlíně u Baťovy vily uskuteční studentský Majáles. Na dvou pódiích se postupně představí 6 kapel, které se postarají o pravou majálesovou atmosféru. Hlavní hvězdou bude americká legenda Crazy Town.

V pátek 4. a v sobotu 5. května zažije vodní plocha Bagrák v Kroměříži první ročník festival malých dračích lodí. Více k programu na www.vychodni-morava.cz/akce/124787/.

V sobotu 5. května rozezní oblíbenou Zvonici Soláň na hřebeni Vsetínských Beskyd šansonový recitál. Od 15:30 vystoupí v příjemném prostředí s výbornou akustikou Katka Mrlinová, Jan Holeňa, Jan Ondrušek. V neděli 6. května se představí v Domu kultury Kroměříž oblíbená kapela Čechomor se stálým hostem, zpěvačkou Martinou Pártlovou. Koncert začne v 19:00, vstupné stojí 540 Kč.

Další akce naleznete na www.vychodni-morava.cz.

 
Reklama
 

Východní Morava: prvomájové oslavy, šanson ve Zvonici, dračí lodě DISKUSE:

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky, buďte první!

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Nehoda zablokovala silnici I/55

Nehoda zablokovala silnici I/55

ZLÍNSKO: Vyžádala si dvě těžká zranění. (celý článek)

Pila řidička i cyklistka

Pila řidička i cyklistka

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Popily a pak havarovaly. (celý článek)

Pozvánka na víkend 27. 4 - 27. 4. 2018

Pozvánka na víkend 27. 4 - 27. 4. 2018

Tento víkend máte jedinečnou možnost zavítat na Jarní slavnosti, putování za tajemným hradem nebo na Den Země ve Starém Městě. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )