Čí jsou děti samoživitelek?

Čí jsou děti samoživitelek, co myslíte? Zdá se vám ta otázka nemístná či dokonce hloupá? Před psaním tohoto článku a vyslechnutí několika žen samoživitelek jsem si ji byla nucena položit. Zarazil mě totiž fakt, jak se placení na dítě někteří muži po rozvodu vehementně vyhýbají. Vymýšlejí různé kličky, aby ženě přispívali co nejmíň, a časté jsou i příklady podivných paktů se zaměstnavatelem o přiznávání menších výdělků za tímto účelem. Počítají totiž s tím, že se na jejich praktiky nikdy nepřijde. Nejsem sama, kdo si klade otázku proč tomu tak je. Kam se vytratila láska k vlastnímu dítěti? Je snad tímto způsobem trestáno za to, že došlo k rozvodu? Nebo ho muž po rozvodu jako své dítě už nebere?

Je evidentní, že se kdysi oba partneři velmi milovali a dítě vzešlo z velké lásky. Časem se mohlo přihodit něco, co jejich vztah narušilo, že se jeden z nich, nebo oba rozhodli pro rozvod. Po tomto stresujícím období čeká dítě veledůležité rozhodnutí o tom, s kým bude bydlet a s kým se bude vídat jen občas. A právě tady začínají ty největší boje. Pokud totiž dítě zůstane s matkou, muži z neznámých příčin začnou spekulovat o soudem určených alimentech. Chtějí tím samozřejmě potrestat ženu, jen si neuvědomují, že tím trpí hlavně dítě. Jejich vlastní dítě. Nebo se jejich přístup k němu tím nějak změní? Potom mi nezbývá než se přiklonit k babskému rčení „ že když přestane muž milovat ženu, přestane milovat i děti, byť jsou jeho vlastní“. Co si o tom myslíte a jaké máte zkušenosti vy?

 
 

Čí jsou děti samoživitelek? AUTOR:

km

Čí jsou děti samoživitelek? DISKUSE:

Věra, 04.03.2014 09:26
Dobrý den.Dnešní doba je vůbec nějaká podivná,co se týká rodin.Kdysi byla svobodná žena s dítětem vyjímka,dnes běžná věc.A nejen absencí lásky.Mnohdy je to pouhá vypočítavost.Sice spolu žijeme,ale nejsme manželé,tudíž-jednak nám stát přispěje a jednak se z takového hnízda lehce vyletí.Ženy rodí děti aniž by byly finančně zabezpečené,muži je dělají bez ohledu na to,zda je budou živit.Žádné dítě se nenarodí bez otce,měli by mít tedy ekonomickou povinnost se o své děti postarat.I za cenu toho,že by jim byl obstaven třeba plat nebo zabaven majetek.Máš děti-tak se starej!Máš jich víc-tak pracuj víc ať je uživíš!A možná by si to mnohý z nich dobře rozmyslel.Je jednoduché spoléhat na jiné,protože jak jinak si vysvětlit srdceryvné scény matek samoživitelek s dvěma třemi malými dětmi u prázdných lednic,ty děti snad mají otce,ne?Klasická rodina-manžel,manželka,děti-pomalu mizí a na jejich místa se derou nesezdané páry,vyrábějící děti a státe,ty se o nás postarej!Tady jsou peníze, které potom chybí tam kde jsou opravdu potřeba.Možná se vám můj názor líbit nebude,ale popravdě-rozhlédněme se okolo sebe,nebude na tom něco pravdy?
 

MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:

Srazili srnu

Srazili srnu

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Dva řidiči srazili jednu srnu. (celý článek)

Nehoda zablokovala hlavní silniční tah

Nehoda zablokovala hlavní silniční tah

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Silnice I/50 byla tři hodiny uzavřena. (celý článek)

Majitelé cihel jsou vypátráni!

Majitelé cihel jsou vypátráni!

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Mužům hrozí až dvouleté vězení. (celý článek)

 

ČLÁNEK JE ZAŘAZEN V KATEGORIÍCH:

SDĚLENÍ

OBSAH TVOŘÍ TAKÉ ČTENÁŘI!

O PORTÁLU REGION-UH.CZ

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 
 
Naši partneři (např. )